Posiadanie potomstwa to jedna z największych (jeśli nie największa) radości w życiu, jednak – nie oszukujmy się – wiążą się z tym także określone problemy. Jednym z nich może być karmienie piersią. Jeśli zastanawiasz się, w czym możemy ci pomóc, to z pewnością zainteresuje Cię to, co mamy do zaoferowania.

Z karmieniem piersią związanych jest wiele mitów i nieprawdziwych twierdzeń robiących wielką szkodę zarówno młodym matkom, które sceptycznie podchodzą do kwestii naturalnego karmienia, jak i dzieciom, dla których mleko matki jest najzdrowszym, najbardziej wartościowym i po prostu najlepszym pokarmem. Jeśli nie ma innych przeciwskazań, należy zrobić wszystko, by móc karmić naturalnie swoje dziecko. Na szczęście na przestrzeni ostatnich lat obserwuje się większe zainteresowanie tą metodą karmienia i wzrasta świadomość odnośnie jej dobroczynnego wpływu na zdrowie fizyczne i budowanie więzi emocjonalnej matek i ich potomstwa.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że konieczne jest większe zaangażowanie personelu medycznego oraz położnych, które opiekują się kobietami po porodzie. To do ich obowiązków należy poinstruowanie młodych mam, jak powinno przebiegać naturalne karmienie i jak pielęgnować piersi, by nie dochodziło do zakażeń, opuchnięć i innych dolegliwości. Nie chodzi tylko o informację, ale prawdziwą pomoc. Świeżo upieczona mama już wiele wie na temat naturalnego karmienia piersią, ale brakuje jej praktyki i pomoc w tym zakresie jest najbardziej przydatna po porodzie.

Jednym z większych problemów, z jakimi zmagają się karmiące matki, jest bolesność piersi oraz podrażnienie i opuchnięcie brodawek. Warto w takiej sytuacji zainwestować i spotkać się z doświadczoną konsultantką laktacyjną, która zdiagnozuje problem i skoryguje ewentualnie postępowanie. Równie istotny w takiej sytuacji jest dostęp do profesjonalnych akcesoriów wspomagających karmienie piersią.

Firma Medela wypuściła na rynek specjalistyczne produkty do ochrony piersi. Kremy, osłony piersi, ultra cienkie nakładki lub super wchłaniające wkładki jednorazowe. Na pękającą skórę na brodawkach doskonała jest czysta lanolina w postaci kremu PureLan, Znacznie przyspiesza gojenie i jest jedynym specyfikiem, którego nie trzeba zmywać przed następnym karmieniem. Matkom, które mają trudności w przystawianiu dziecka do piersi z powodu wklęsłych lub płaskich brodawek, polecamy osłony piersi formujące oraz ultra cienkie nakładki Contact.

W wielu sytuacjach opisane powyżej problemy mogą znacznie obniżyć poziom laktacji, dlatego warto zastanowić się wtedy nad jej stymulacją poprzez dodatkowe odciąganie pokarmu. Odciągacze pokarmu Medela są dostosowane zarówno do indywidualnych potrzeb i trybu życia matek, jak i warunków oraz częstotliwości pobierania pokarmu. Posiadamy w ofercie 4 modele laktatorów z opcją odciągania z obu piersi jednocześnie – Freestyle, Pump In Style Advanced, Symphony oraz Lactina, osobiste odciągacze bateryjno-sieciowe Swing i Mini Electric, jak również osobiste odciągacze ręczne Harmony i Mini Lactaset. Szczegółową charakterystykę poszczególnych urządzeń znajdziecie na naszej stronie internetowej, z której dowiecie się także, jak prawidłowo dopasować rozmiar lejków do rozmiaru brodawki.

Niezwykle istotna dla wygody i dobrego samopoczucia matek karmiących a także kobiet w ciąży jest odpowiednia bielizna. Firma Medela posiada doskonałej jakości biustonosze dla matek karmiących oraz pasy dla kobiet w ciąży. Do ich wytwarzania używane są specjalne materiały (najczęściej miękka mikrofibra), delikatne dla skóry, rozciągliwe i dopasowujące się idealnie do ciała. Nasza bielizna jest bezszwowa, co dodatkowo wpływa na zwiększenie komfortu jej użytkowania. Jeśli chodzi o biustonosze i koszulki dla matek karmiących, to polecamy Waszej uwadze modele Cindy, Eva i Tank Top. Pierwsze dwa z nich to miękkie biustonosze z możliwością regulacji długości ramiączek, wyposażone w specjalne klipsy, ułatwiające odpinanie ramiączek jedną ręką. Wytrzymała tkanina doskonale podtrzymuje piersi. Koszulka Tank Top posiada wbudowany biustonosz, w którym można dyskretnie umieścić wkładki laktacyjne. Nasza bielizna jest nie tylko wygodna i funkcjonalna, lecz także bardzo atrakcyjna pod względem wyglądu. To ważne, by kobiety w ciąży i karmiące matki miały zapewniony odpowiedni komfort, a przy tym mogły czuć się atrakcyjnie i kobieco.

Nieustannie pogłębiamy swoją wiedzę na temat ciąży, karmienia i opieki nad niemowlętami. We współpracy ze znanymi ośrodkami naukowymi staramy się opracowywać coraz bardziej nowoczesne rozwiązania, zwiększające komfort i wygodę mam i ich pociech. Nasza strona internetowa zawiera nie tylko prezentacje wszystkich dostępnych produktów, lecz także wiele ciekawych porad i informacji związanych z ciążą, połogiem, karmieniem piersią i pielęgnacją niemowląt. Naszym głównym produktem są laktatory oraz akcesoria służące do odciągania mleka i przechowywania go. Żadna inna firma nie posiada tak dużego doświadczenia i równie znaczących osiągnięć na tym polu, co Medela. Z produktów naszej marki korzystają szpitale, wypożyczalnie laktatorów oraz klientki indywidualne na całym świecie. Naszym celem jest nie tylko dystrybucja swoich produktów, lecz także, a nawet przede wszystkim, edukacja i uświadamianie kobiet, dla których macierzyństwo jest nową rolą i stanowi nieodkryty jeszcze ląd. Wiemy, że szczególnie w okresie zaraz po porodzie potrzebna im jest fachowa pomoc i życzliwe, profesjonalne doradztwo dotyczące wszelkich aspektów opieki nad dziećmi.

Komentarze

komentarzy